Povlakové podlahyPovlakové krytiny z pohledu podlah jsou všechny krytiny, které tvoří relativně tenkou vrstvu na povrchu podkladu (beton, anhydrid, OSB, atd.). Povlak je tedy tenká nášlapná vrstva podlahové krytiny, nebo vrstvi lité z plastické hmoty, které svými mechanickými vlastnostmi, vzhledem a komfortem umožňují kvalitnější užívání převážně interiérových prostor. Podlaha z PVC, linolea, pryže nebo z textilií se na podkladovou vrstvu pokládají na sucho, nebo se lepí. 

Výběr podlahy není jednoduchou záležitostí a i samotná pokládka má určitá specifika, které je nutné dodržovat. Proto se s důvěrou obraťte na naše odborníky, kteří Vám pomohou s výběrem vhodné podlahy a s realizací její pokládky.  KONTAKT

Textilní povlaky - koberec

Koberce jsou vhodné do suchých a čistých prostor, kde je požadována akustická a tepelná pohoda také s ohledem na reprezentativní vzhled.

Povlaky z plastických hmot - PVC

Podlahy vyrobené z plastických hmot jsou vhodné do provozů se zvýšenými nároky na hygienu a snadnou údržbu. Nejrozšířenější jsou právě podlahová krytina z PVC (polyvinylchlorid). Velice vhodné jsou také speciální elektrostatické PVC podlahy s vodivou vrstvou určené do speciálních provozů (například speciální nemocniční pracoviště - operační sál, RTG atd.)

Pryžové povlaky

Hlavní složkou těchto podlah je vulkanizovaný kaučuk do kterého se přidávají různá plniva a pro konečný vzhled barviva. Pryžové podlahy jsou vhodné do prostor s vysokými požadavky na akustický komfort. Do speciálních prostor s vysokými nároky na elektrostatickou bezpečnost je možné použít speciální elektrostatické pryžové podlahy. Pryžové podlahy však nejsou vhodné do provozů, kde je na ně působí oleje či další agresivní chemikálie.

Linoleum

Linoleum se vyrábí ze směsi oleje, pryskyřice a korkové/dřevěné moučky nanesené na nosnou vrstvu. Podlahy vyrobené z linolea se používá především v obytných a administrativních budovách.