Vícevrstvé dřevěné podlahy

Vícevrstvá masivní dřevěná podlaha je moderní variantou dřevěné podlahy. Tato varianta s sebou přináší mnoho výhod, neboť podlaha výrazně méně pracuje a díky větší využitelnosti dřeva chrání životní prostředí. 

I přesto, že se může zdát, že pokládka vícevrstvé dřevěné podlahy je jednoduchý, je nutné dodržovat určitá pravidla a přesné postupy. Proto se důvěrou obraťte na naše odborníky, kteří Vám velice rádi poradí s výběrem vhodné dřevěné podlahy a zrealizují i pokládku.

Konstrukce může být dvou- nebo třívrstvá.

Složení vícevrstvé dřevěné podlahy

Horní, viditelná vrstva se nazývá užitná vrstva. Tato vrstva je vyrobena z pečlivě vybraného a vysoce kvalitního dřeva. Podle obecných podmínek musí mít tloušťku minimálně 2,5 mm. Pod touto vrstvou se nachází střední vrstva a někdy ještě i třetí vrstva, většinou z měkkého dřeva. Tyto vrstvy zvyšují stabilitu zejména v případě, že je střední vrstva položena napříč. Tato stabilnější vícevrstvá konstrukce umožňuje použití zámkového systému, který je typický pro snadno pokladatelné podlahy.

Vícevrstvá dřevěná podlaha

Vícevrstvá dřevěná podlaha: 0 - povrchová úprava , 1 - horní vrstva (užitná vrstva) min. 2.5 mm, 2 - střední vrstva cca 9 mm,  3 - spodní vrstva cca 2 mm

Ke zpracování jsou používána hlavně tvrdá dřeva jako dub nebo buk. Vybrat si však můžete také z dalších druhů dřeva, jako je javor, jasan, ořech, nebo dokonce modřín. Každý druh dřeva přitom disponuje specifickými vlastnostmi.

Montáž vícevrstvé podlahy

Dřevěné desky jsou k podkladní vrstvě lepeny, nebo je lze pokládat plovoucím způsobem. V případě podlahového topení se k pokladní vrstvě vždy lepí. 

Výhody:

  • hlavní předností oproti masivním parketám je menší náchilnost na sesychání v závislosti na kolísání teplot a vlhkosti,
  • rychlá a snadná montáž,
  • podlaha díky své konstrukci téměř netvoří viditelné spáry,
  • větší výběr dřevin než u klasických parket,
  • některé vícevrstvé dřevěné podlahy také vhodné na podlahové topení.

Nevýhody.

  • Životnost této podlahy je přibližně poloviční oproti mozaikovým a parketovým podlahám, neboť nášlapná vrstva je pouze 4mm silná, to umožňuje jen 2-3x přebrousit poškozený povrch.

e-shop

 

zpět do kategorie