Renovace a opravy dřevěné podlahy

Je mnoho krásných dřevěných podlah, které jsou skryté pod vrstvou nesmyslného barevného nátěru, nebo pod dávno položeným kobercem. Je také spousta krásných dřevěných podlah, které mají povrchové škrábance, je na nich zašlá špína a staré skvrny. Těmto dřevěným podlahám může renovace vrátit jejich staré kouzlo a ošetřená podlaha může někdy vypadat dokonce lépe než nová.

Samotná renovace je dlouhá a někdy i velice náročná záležitost proto tuto činnost nechte na Nás a mi Vám zašlou podlahu zrenovujeme tak, aby Vám sloužila ještě mnoho dalších let.

Renovace

Renovace dřevěné parketové podlahy spočívá v obroušení staré, odřené a zašpiněné povrchové vrstvy dřeva. V rámci renovace provádíme i výměnu silně poškozených a doplnění chybějících částí dřevěné parketové podlahy (díry po kamnech, příčkách, shnilá místa apod.). Často je pro opravu nutné vyrobit dřevěné parkety atypických rozměrů. Je proto vhodné projednat opravu v dostatečném předstihu před realizací. Určitým problémem je, že i při použití stejné dřeviny nemusí mít opravené místo zcela stejný odstín. Dřevo je přírodní materiál a má vždy neopakovatelnou strukturu a vzhled. Následně je dřevo ošetřeno olejem, voskem, nebo lakem.

Přelakování dřevěné podlahy

V některých případech není nutné dřevěnou podlahu kompletně renovovat, ale stačí vyčistit, provést mezibrus a nanést nový vrchní lak. Toto je velice účinná alternativa, jak obnovit původní vzhled podlah rychle a prodloužit jejich životnost. Od sportovních dřevěných podlah po masivní prkenné podlahy přelakování podlah poskytne perfektní povrch během několika hodin práce.

zpět do kategorie