Masivní prkna

Při přípravě podkladu a samotné pokládce masivních prken a palubek se raději obraťte na odborné firmy. Společnost ALBEA, s.r.o. má s přípravou podkladu a i s pokládkou dlouholeté zkušenosti protoo se na nás kontaktujte.

Masivní dřevěné podlahy můžete vybírat z jehličnatých dřevin až po ušlechtilé exotické dřeviny, které slouží díky svému masivnímu provedení opravdu po generace. Masivní podlahy mají velkou různorodost barev a tím působí podlahy krásně živě. U masivu je nutné u některých dřevin počítat i s bělí, která má světlou barvu a je ostře rozpoznatelná od jádrového dřeva a samozřejmě suky které jsou vyjádřením pravosti masivního dřeva.

Podlahové palubky

V současné době nejrozšířenější aplikace masivní dřevěné podlahy. Palubová (palubková) podlaha je zhotovována z čtyřstranně opracovaného deskového řeziva o tloušťce větší než 20 mm (zpravidla 28 mm), šířce 120 až 160 mm a délce 4 a více metrů. Podlahové palubky jsou vyráběny s perem a drážkou a při pokládce se zasouvají do sebe. Následně se přibíjejí skrytě do polštářů. Nejběžnějším materiálem palubek je smrk, borovice, modřín, ale setkáme se i s palubkami dubovými.

palubky

Výhody:

  • dlouhá životnost. Nášlapná vrstva je 10-12mm silná, což umožňuje 5-6x přebrousit poškozený povrch, Dodnes se užívají podlahy staré přes sto let.

Nevýhody:

  • objemová závislost palubové podlahy na změnách relativní vlhkosti v prostoru. Pokud dojde v topném období k výraznému dlouhodobému poklesu relativní vlhkosti objeví se na podlaze poměrně velké spáry,
  • tloušťka podlahy 28mm + polštář, což často, zejména u rekonstrukcí, působí obtíže,
  • delší doba montáže než je běžné u podlah plovoucích - trvá přibližně týden.

 

zpět do kategorie